.

Зразки повного весільного фільму можна переглянути на нашому сайті в розділі весільний фільм

Перш за все зазначимо, що ми ведемо мову тільки про відеозйомку на фотоапарат (DSLR). Відеозйомку за допомогою відеокамер, навіть в форматі Full HD, ми не розглядаємо.

Які ж переваги двохкамерної зйомки? Перш за все – різноплановість матеріалу. Так, різноплановості можна досягти і з однією камерою, змінюючи об’єктиви, відстань і точки зйомки, однак робити це набагато складніше, враховуючи «стислість» весільного дня по часу. В процесі двухкамерной зйомки одна камера знімає загальний план виїзної церемонії або конкурсу, а друга камера в цей же час може знімати більший план нареченого або нареченої, під час конкурсів друга камера може знімати реакцію гостей, а також деякі великі плани для різноманітності  «картинки» і так впродовж весільного дня.  Отже, переваги багатокамерною зйомки:

  • різноплановість при зйомці матеріалу для кліпу і фільму; при необхідності можна знімати загальний, середній і великий план одночасно, що робить відеоряд на монтажі різноманітним і легким для візуального сприйняття
  • можливість знімати одночасно двома / кількома камерами з різними об’єктивами. Тобто, на першій камері може бути хороший «зумовий» об’єктив для великих планів,  а на другій камері – об’єктив для гарного загального плану. У свою чергу це: 1) економить час 2) дає можливість одночасно отримати два різних плани одної події, в результаті на монтажі – «багатий» планами відеоряд дуже гарно дивиться. можливість знімати одночасно і основну подію, і емоції / реакцію рідних.
  • друга камера весь час «підстраховує» – якщо сідає батарея в першій камері, а хтось несподівано вирішив зробити молодим сюрприз на банкеті – друга камера «підстрахує» основну.
  • для монтажу залишається в рази більше матеріалу, це дає змогу використати тільки кращі кадри, показати якнайбільше емоцій, такий фільм набагато цікавіше дивитися.

Труднощі зйомки в одну камеру полягають в тому, що камери DSLR не були спочатку пристосовані для професійної відеозйомки, тому в них відсутні певні зручності для відеооператора. Якість – набагато краща, а от знімати – важче :). Тому відеозйомка весілля однією камерою DSLR вимагає від оператора чималих знань і зусиль,  дуже швидких реакцій і знання програми Вашого весільного дня. Ви повинні розуміти, що зйомка в одну камеру в певній мірі обмежує відео-оператора і монтажера. Наприклад, маючи одну камеру, неможливо одночасно знімати клятви молодих на виїзній церемонії і реакцію мами, тата або гостей; то ж поширюється і на зйомку конкурсів під час торжества – саме тому Ваш весільний день та розпорядок обговорюється максимально докладно.