Test

Для чого цей тест ? щоб Ви відкрили картинку на своєму екрані, і покрутили повзунками на екрані (brightness/contrast) добившися максимального ефекту в позиції «3». Це дозволить Вам бачити максимум інформації в темних участках і світлих. Короче кажучи біле плаття нареченої буде зі всіма деталями, а чорний піджак нареченого небуде однією чорною плямою а на ньому буде видно складки, темні переходи і т.д.
Тест називається Хакамада детальніше можна почитати в інтернеті.

Позиція «1» при перегляді під будь-якими джерелами, за винятком дешевих трьохполосних люмінесцентних ламп (і за умови повної адаптації спостерігача) він повинен бути ідеально сірим на всьому протязі (без паразитних відтінків) і не мати тональних ступенів (паразитних контурів).

Позиція «1а» – те саме, що «1», але в формі крокового овала. Особливістю є те, що шкала представлена не квадратними зразками, розташованими сторона до сторони (як в більшості тестів), але у вигляді овалів.

Позиція «2» – контроль передачі коліру шкіри. знімок зроблений в студійних умовах з добре поставленим світлом, правильним хроматичним балансом камери і ідеальної експозицією ; не дивлячись на те, що дівчина – представник азіатської раси, колір обличчя її бездоганно підігнаний візажистом до європейського. До речі кажучи, полотнинкою, на якій стоїть кошик з фруктами (стандартне тестове зображення ISO), також має ідеально тілесним відтінком.

Позиція «3» – контроль деталізації в глибоких тінях і світлих участках. За розбор тіней налаштування системи можна вважати ідеальною, якщо на крайній правій чорної колонці помітна цифра «9» (і всі інші); дуже добре – помітна «8»; задовільно – «7»; терпимо – «6». За пропечатки в світлі налаштування системи можна вважати ідеальною, якщо на крайній лівій білої колонці помітна цифра «1» (і всі інші); дуже добре – помітна «2»; задовільно – «3»; терпимо – «4».